Profesjonalne holowanie – to takie proste!

Wielu z Nas doświadczyło sytuacji, w której byli zmuszeni do korzystania z usługi tj. holowanie czy pomoc drogowa. W czasie drogi do pracy ważne spotkanie, silnik wydaje dziwne odgłosy, nierówno pracuje, a w konsekwencji samochód gaśnie. Inni użytkownicy ruchu jadący za Tobą żywo gestykulują, bo każdemu z Nas się spieszy. Pamiętaj, by niezwłocznie usunąć pojazd z drogi i umieścić go w bezpiecznym miejscu, co pozwoli na swobodny przepływ ruchu drogowego i zminimalizuje niebezpieczeństwo wystąpienia kolizji.

Gdy okaże się, że awaria, która ma miejsce, jest poważna, i nie obejdzie się bez holowania pojazdu. Gdy często podróżujesz warto zastanowić się nad skorzystaniem z usługi assistance, dzięki której będziemy mogli skorzystać w ramach ww. usługi z samochodu zastępczego, w momencie, kiedy Nasz uszkodzony pojazd będzie odholowany i naprawiony. Należy zadbać o to, by odpowiednio przygotować pojazd do holowania. Kluczowe jest by, pojazd holujący był solidnie połączony z pojazdem holowanym, w taki sposób by nie mogło dojść do rozłączenia pojazdów. Samochód holowany powinien mieć umiejscowiony trójkąt ostrzegawczy. Zwróć szczególną uwagę na to, że w trakcie holowania linka łącząca dwa pojazdy powinna być cały czas napięta, a kierowcy winni zachowywać pełną koncentrację i ostrożność. Jeśli to możliwe, powinniśmy skorzystać z trasy o małym natężeniu ruchu i poza godzinami szczytowymi, jazda na holu przy dużym natężeniu ruchu może okazać się problematyczną a wręcz niebezpieczna dla innych uczestników ruchu drogowego, jak i nas samych.

Pojazd holujący winien utrzymać stabilną i spokojną prędkość oraz unikać szarpnięć, zwolnień czy przyspieszeń, które mogą powodować nerwowość w poczynaniach. Nie zatrzymujmy się w trakcie holowania, jeśli nie musimy. Aby bezpiecznie i profesjonalnie przeprowadzić proces holowania pojazdu, najlepiej jest skorzystać z usług pomocy drogowej, która wyśle do nas doświadczonych profesjonalistów, którzy zajmą się transportem uszkodzonego samochodu. W przypadku transportu pojazdu profesjonalną lawetą mamy pewność, że nasz samochód bezpiecznie dotrze do najbliższego warsztatu.


Firma transportowa Smart Truck pomoc drogowa Rzeszów 35-326, ul. Rejtana 35 tel. 788 419 220