Awarie w czasie jazdy – to musisz wiedzieć

Awaria podczas jazdy mogą zdarzyć każdemu kierowcy, bez względu na to, czy jesteś kierowcą doświadczonym, czy początkującym. Wysoce prawdopodobne jest, że w przypadku pierwszej awarii możemy nie wiedzieć, jak się zachować i możemy wpaść z panikę. Co może powodować nerwowe ruchy innych uczestników ruchu, sfrustrowanych naszym zachowaniem wynikającym brakiem doświadczenia.

Należyte przygotowanie do takiej sytuacji, która może nam się przytrafić, pozwoli nam zminimalizować prawdopodobieństwo niepożądanego stresu, jak również bez konsekwencji przebrnąć zaistniałą sytuację. Pamiętajmy, by mieć zawsze przy sobie numer do pomocy drogowej, która niezwłocznie pomoże przy usunięciu awarii. Należy zawsze przy sobie mieć niezbędne elementy jak trójkąt ostrzegawczy kamizelkę odblaskową i koło zapasowe, dzięki czemu będziemy w stanie sami usunąć awarię bez wparcia specjalistów. Pamiętać należy również o czy ubezpieczenie, które posiadamy uwzględnia usługę assistance. Jeśli takowe posiadamy, to w ramach ubezpieczenia będziemy mogli skorzystać z usługi pomocy drogowej bez dodatkowych kosztów.

Szczególnie istotne jest, by samemu w miarę możliwości zidentyfikować przyczynę awarii, może okazać się, że przyczyną awarii jest brak paliwa bądź rozpięcie instalacji elektrycznej. Jeżeli okaże się, że awaria, która miała miejsce, jest poważną usterką, a Ty będziesz musiał zapłacić za holowanie, policz, ile będzie Cię kosztowało, skorzystanie z usługi pomocy drogowej. Takie podejście pozwoli Ci uniknąć nieporozumień związanych z kosztami, jakie trzeba ponieść za naprawę i holowanie.


Firma transportowa Smart Truck pomoc drogowa Rzeszów 35-326, ul. Rejtana 35 tel. 788 419 220